Perämeren jätelautakunta

Perämeren jätelautakunta vastaa yhteistyökuntien (Tornio, Kemi, Keminmaa, Tervola ja Ylitornio) jätehuollon toimeenpanon viranomaistehtävistä. Lautakunnan kokousten pöytäkirjanpitäjänä toimii lautakunnan nimeämä viranhaltija.

Perämeren jätelautakunnassa on 10 jäsentä.

Jätelautakunnan kokoonpano

Keminmaa

Teemu Alatalo
040 501 2522
teemu.alatalo@tornio.fi
varajäsen Aila Kuha
Eija Nieminen
050 350 4275
eija.nieminen@keminmaa.fi
varajäsen Timo Kallio

 Ylitornio

Rauha Turunen
varajäsen Lasse Kreivi
Markku Montell
040 738 7472
markku.montell@ylitornio.fi
varajäsen Regina Savolainen
reginasavolainen27@gmail.com

Tornio

Toni Keränen
040 0853 483
toni.keranen@tornio.fi
varajäsen Aino Hyöppinen
aino.hyoppinen@tornio.fi
Risto Välimaa
puheenjohtaja
040 765 3404
risto.valimaa@tornio.fi
varajäsen Jari Ponkala
jari.ponkala@kuljetus.inet.fi

 Tervola

Juha Laine
044 291 7966
laineenpoika@gmail.com
varajäsen Jukka-Pekka Köngäs
Nina Maikkula
040 585 0696
nina.maikkula@tervola.fi
varajäsen Maija-Liisa Ekorre
maija.ekorre1950@gmail.com

 Kemi

Jaakko Alamommo
varapuheenjohtaja
0400 696 934
jaakko.alamommo@kemi.fi
 varajäsen Maria Viinikka
 Aili Virtala varajäsen Ensio Moisanen
ensio.moisanen@fi.relacom.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sivun alkuun