Teknisten palvelujen lautakunta

Teknisten palvelujen lautakunta vastaa kaupungin yhdyskuntateknisistä palveluista. Yhdyskuntatekniset palvelut käsittävät maankäytön, kunnallistekniikan, rakennuttamisen, sataman ja toimitilat sekä tielautakunnan tehtävät.

Teknisten palvelujen lautakunnassa on 11 jäsentä.

Teknisten palvelujen lautakunnan kokoonpano

  Aino Hyöppinen (VAS)
040 708 2571
aino.hyoppinen@tornio.fi
 varajäsen Sirpa Kokkonen
Jarmo Kari (KESK, sit.)
040 869 8224
jarmo.kari@tornio.fi
varajäsen Tiina Väkeväinen
tiina.vakevainen@tornio.fi
  Toni Keränen (VAS) sit
varapuheenjohtaja
0400 853 483
toni.keranen@tornio.fi
varajäsen Jouni Kurttio
jouni.kurttio@suomi24.fi
  Henna Knuuti (SDP)
040 848 7204
henna.knuuti@tornio.fi
varajäsen Arja Puljujärvi
arja_puljujärvi@suomi24.fi
  Helena Kristo (KESK)
040 563 4898
helena.kristo@tornio.fi
varajäsen Tuula Roininen
tuula.a.roininen@gmail.com
  Mauri Lappalainen (SDP)
mauri.lappalainen@tornio.fi
varajäsen Markku Salmi
auto.mies@suomi24.fi
  Pasi Pigg (KESK)
040 766 7312
pasi.pigg@tornio.fi
varajäsen Kimmo Auno
kimmo.auno@tornio.fi
  Arto Liikamaa (KESK, sit.)
Puheenjohtaja
040 584 5985
arto.liikamaa@tornio.fi
varajäsen Markku Sadinmaa
markku.sadinmaa@tornio.fi
  Jani Svenn (PS)
0400 438 5529
jani.svenn@tornio.fi
varajäsen Marko Koivisto
marko.koivisto75@luukku.com
  Minna Säynäjäaho (KESK)
minna.saynajaaho@tornio.fi
varajäsen Ismo Urpilainen
ismo.urpilainen@tornio.fi
  Elina Söderström (KESK)
044 093 1214
elina.soderstrom@tornio.fi
varajäsen Marja-Liisa Husa
marja-liisa.husa@tornio.fi

 

Sivun alkuun